Fii eroul generației tale!
Contact: +40 761 228 781

Program zilnic 20:00 -> 23:00

Program Festivalul Tinereții -ediția 2017-

Luni 28 august:

Deschidere oficială festival

Program Artistic de bun-venit

Recital:

Trupa Atrivm – Tecuci Romania

Thalida Trofin – Romania

Ansamblul Elpis al comunității elene – Constanța Romania

Ansamblul Datina  Dăești – Vâlcea

Caterina Casaburi – Italia

Gheorghiu Giulia – Suceava Romania


Marți 29 august:

Concurs folclor:

Hurdubaia Sidonia – Daniela – Romania

Carla Giorgina-Mezea – Spania

Neacșu Gabriela – Romania

Nadia Genoveva – Spania

Doina Badea – Germania

Remus Poporan – Germania

Diana Monete – Slatina

Ansamblul „Cununia Sasarului” – Recea, Maramureș

Ansamblul Datina Dăești –  Vâlcea

Recital:

Simona Vrabie

Pintilescu Ilinca

Vartolomei Francesca

Neacșu Gabriela

Dogaru Mateea

Anastasia Apostu

Văduva Alexandra

Fieruta David-Alin

Alecsandra Păunoiu

Grupul Vocal Surorile Tănase


Miercuri 30 august:

Concurs Folclor:

Trupa Atrivm – Tecuci

Dincă Andra-Denisa – Com. Dăești Romania

Albu Florentina – Bârlad Romania

Gheorghiu Giulia – Suceava Romania

Farcaș-Baba Andreea Denisa – Bacău Romania

Fieruta David-Alin – București Romania

Mioara Ramona Bocioacă – Germania

Grozavu Patricia Ana-Maria – Galati

Recital:

Constanta Radoi

Hurdubaia Sidonia Daniela

Albu Florentina

Gherghiu Giulia

Carla Georgina

Fieruta David-Alin

Comanescu Carla

Păun Alessia Ioana

Joi 31 august:

Recital:

Carmen Mezea – Spania

Denisa Henrich – Germania

Ansamblul Datina Dăești – Vâlcea

Dincă Andra-Denisa

 Anton Larisa

Anisia Calciu

Barnea Patrisia

Bunea Sara

Doboș Ariana

Dănilă Elena

Farcaș-Baba Andreea Denisa

Luncanu Ariana

Simona Vrabie


Vineri 1 septembrie:

Concurs Muzică Ușoară

Anton Larisa – Bacău

Anisia Calciu – Ploiești

Barnea Patrisia – Bacău

Bunea Sara – Buzău

Carla Georgina – Mezea – Spania

Doboș Ariana – Bacău

Dănilă Elena – Bacău

Luncanu Ariana – Bacău

Simona Vrabie – București

Comanescu Carla – Buzău

Păun Alessia Ioana – Bacău

DansArt – Mangalia

Trupa Happy Kids – Buzău

Rytmic Dance – Galați

Simeon Spassov – Bulgaria

Recital:

Formatia „Edelvais”club Academic RU Ruse  – Bulgaria

Ansamblul Fidanlar –Delikanlılar Uniunea Democrată Turcă Din România


Sâmbătă 2 septembrie:

Concurs Muzică Ușoară

Bezerău Alexandra – Bacău

Caterina Casaburi – Italia

Pintilescu Ilinca – Bacău

Vartolomei Francesca – Bacău

Neacșu Gabriela – Nehoiu

Comanescu Ronan – Buzău

Zainescu Luca –  Nehoiu

Dogaru Mateea – Bacău

Anastasia Apostu – Iași

Denis Trandafir – Piatra Neamt

Văduva Alexandra – Buzău

Teona Mihaela Racheriu – Piatra Neamt

 

Concurs Creatie:

Anisia Calciu – Ploiești

Anton Larisa – Bacău 

Caterina Casaburi – București

Denis Trandafir – Piatra Neamt

Gherghiu Giulia – Suceava

Teona Mihaela Racheriu  –  Piatra Neamt

 

Recital

Thalida Trofin

Doina Badea – Germania

Remus Poporan – Germania

Mioara Ramona Bocioacă – Germania

Carmen Mezea – Spania

Denisa Henrich – Germania

NC „Svetlina-1928” Hotanta  – Bulgaria

Cor „Srednogorski zvuci” Stara Zagora – Bulgaria

Ansamblul „Cununia Sasarului” – Recea, Maramureș

Trupa Happy Kids – Buzău

Ansamblul „Cununia Sasarului” – Recea, Maramureș

Duminică 3 septembrie:

Gala Laureaților (recitaluri câștigători și festivitate premiere)