Fii eroul generației tale!
Contact: +40 761 228 781

COMUNICAT- Castigatori Festivalul Tineretii editia 2017

Iata-ne ajunsi si la finalul celei de-a XIII-a editii a Festivalului International de Muzica Usoara si Folclor, Festivalul Tineretii. 
 
Dorim sa multumim pe aceasta cale tuturor concurentilor care ne-au incantat seara de seara, tuturor ansamblurilor si trupelor care ne-au purtat prin melodiile lor in minunata lume a muzicii si tuturor parintilor pentru sprijin, sustinere si intelegere in buna desfasurare a evenimentului.
 
Totodata, multumim si partenerilor si sponsorilor nostrii pentru mediatiazare si pentru efortul lor deosebit de a transforma editia a XIII-a a Festivalului Tineretii intr-un frumos concurs dedicat exclusiv tinerilor.
 
Acestea fiind spuse, avem placerea sa anuntam castigatorii editiei de anul acesta dupa cum urmeaza:

Muzică ușoară

Categoria 6-9 ani:

1 Anisia Calciu – Ploiești – Chitară  
2. Patrisia Barnea – Bacău –  Chitară
3. Larisa Anton – Bacău –  Chitară
 

Categoria 10 -14 ani:

1 – Alexandra Văduva – Buzău – Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
2 – Francesca Vartolomei – Bacău –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Ilinca Pintilescu – Bacău    Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Denis Trandafir – Piatra Neamț –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

Secțiunea creație:

1 – Compozitor  Marcel  Iorga – Solist – Caterina Casaburi – Italia    Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
2 – Compozitor  Cristian Alivej – Solist – Teona Mihaela Racheriu – Piatra Neamț –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Compozitor  Laurențiu Matei – Solist – Anisia Calciu -Ploiești – Tobă africană  + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

Castigator TROFEU – sectiunea muzica usoara:

Teona Racheriu – Piatra Neamț – Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

FOLCLOR

Categoria 6-9 ani:

2 – Carla Mezea – Spania –  Chitară
3- Sidonia Hurdubaia    Chitară

Categoria 10-14 ani:

1 – Florentina Albu – Bârlad –  Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
2 – Mădălina Anuța – Tg Jiu –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Gabriela Neacșu – Nehoiu – Weekend Club D’Or
 

Categoria 15-25 ani:

 
1 – Farcaș Baba Denisa – Bacău – Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 
 

Castigator TROFEU – sectiunea folclor

Antonia Stoian – Tg Jiu – Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ

Ariana Lucanu – Bacău 
Giulia Gheorghiu – Suceava
Simona Vrabie – București
Dănilă Elena – Bacău
Carla Comănescu – Buzău
Larisa Anton – Bacău
Ronan Comănescu – Buzău
Alesia Ioana Păun –
Mateea Dogaru – Bacău
Caterina Casaburi – Italia
Alexandra Bezerău – Bacău
Sara Bunea – Buzău
Dincă Andra-Denisa – Com. Dăești
 

Comunitati interetnice:

Premii de excelenta:

– Ansamblul Elpis al comunității elene – Constanța
– Ansamblul Fidanlar -Delikanlılar 
-Uniunea Democrată Turcă Din România
Grozavu Patricia Ana-Maria – Galati
 

La categoriile respective:

Locul 1: Rytmic Dance – Galați Prof.coord. Felea Gianina
Locul 1: Trupa Happy Kids – Buzău Instructor prof: Oana Dobre
pemiu de excelenta, DansArt – Mangalia
Locul 1: Ansamblul Datina Dăești – Vâlcea
Locul1:  Ansamblul „Cununia Sasarului” – Recea, Maramureș

Diplome de excelenta diaspora: 

Doina Badea – Germania
Denisa Henrich – Germania
Mioara Ramona Bocioacă – Germania
Remus Ponoran – Germania

Nadia Genoveva – Spania

Carmen Mezea – Spania

Carla Georgina – Mezea – Spania

Pemiul de excelenta:

Trupa Atrivm – Tecuci

 

Lasati un Comentariu