Fii eroul generației tale!
Contact: +40 761 228 781
*******Câștigătorii premiilor oferite de Enciclopedia Muzicală la Festivalul Tinereții sunt rugați să contacteze echipa abcMuzical.ro trimițând un e-mail la adresa office@abcmuzical.ro cu subiectul “câștigător/câștigătoare Enciclopedia Muzicala la Festivalul Tinereții”. Mai multe informații se pot afla și de la numerele de telefon: tel: + 031 436 68 54 sau mobil: +400 754 039 935. Va multumim. ****

Festivalul Tineretii Mangalia 2016 castigatori sectiunea muzica usoara

TROFEUL FESTIVALULUI: DOINIȚA IONIȚĂ (Contract management oferit de Lives Artist/Lanoy Records in valoare de 13.000 EURO)
Categoria 6 – 9 ani:
Premiul I – Mara Bratu
Premiul II – Alina Irina Popa
Premiul II – Ioana Oncica
Premiul III – Raluca Oncica
Premiul Special „Marcel Iorga” (creație muzicală în primă audiție în valoare de 500 EURO) – Ileana Paula Both
Premiul Special „Viorel Covaci” (creație muzicală în primă audiție în valoare de 500 EURO) – Ileana Paula Both
Premiul Special al Juriului – Lavinia Ionescu
Premiul Special al Juriului – Iris Stancu
Premiul Special al Juriului – Ștefania Spînache
Premiul Special al Juriului – Bianca Zaboloteanu

Categoria 10 – 14 ani:
Premiul I – Amalia Niță
Premiul II –Ioana Maria Ilincescu
Premiul III – Cristina Frățilă
Premiul Special Florin Nedelcu – Amalia Niță
Premiul Special Florin Nedelcu – Alina Nădrag
Premiul Special Radio Prodiaspora (promovare media în valoare de 1000 EURO) – Daria Peltea
Premiul Special „Marcel Iorga” (creație muzicală în primă audiție în valoare de 500 EURO) – Denis Trandafir
Premiul Special „Marcel Iorga” (creație muzicală în primă audiție în valoare de 500 EURO) – Sadeh Randa
Premiul Special „Marcel Iorga” (două înregistrări în studioul Orpheum + două negative la alegere) – Ruxandra Petroşel
Premiul Special „Viorel Covaci” (creație muzicală în primă audiție în valoare de 500 EURO) – Denis Trandafir
Premiul Special „Enciclopedia muzicală a României”(promovare artistică în valoare de 400 EURO) – Denis Trandafir
Premiul Special al Juriului –Francesca Trofin
Premiul Special al Juriului –Anda Arsintioaie

Categoria 15 – 25 ani:
Premiul I – nu se acordă
Premiul II – Isabela Chitoşcă
Premiul III – Ana Maria Tilici
Premiul Special Radio Prodiaspora (promovare media în valoare de 1000 EURO) – Isabela Chitoşcă
Premiul Special Radio Prodiaspora (promovare media în valoare de 1000 EURO) – Ana Maria Tilici
Premiul Special „Marcel Iorga” (trei înregistrări în studioul Orpheu) – Isabela Chitoşcă
Premiul Special „Marcel Iorga” (trei înregistrări în studioul Orpheu) – Ana Maria Tilici

Secțiunea CREAȚIE
Premiul I – Adrian Doxan
Premiul II – Bogdan Tomoşoiu
Premiul III – Cristian Alivej

Lasati un Comentariu