Fii eroul generației tale!
Contact: +40 761 228 781

Winners 2017th edition

Here are the winners of  Youth Festival, 2017th edition:

Light music

6-9 years old:

1 Anisia Calciu – Ploiești – Chitară  
2. Patrisia Barnea – Bacău –  Chitară
3. Larisa Anton – Bacău –  Chitară
 

10 -14 years old:

1 – Alexandra Văduva – Buzău – Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
2 – Francesca Vartolomei – Bacău –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Ilinca Pintilescu – Bacău    Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Denis Trandafir – Piatra Neamț –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

Creation area:

1 – Compozitor  Marcel  Iorga – Solist – Caterina Casaburi – Italia    Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
2 – Compozitor  Cristian Alivej – Solist – Teona Mihaela Racheriu – Piatra Neamț –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Compozitor  Laurențiu Matei – Solist – Anisia Calciu -Ploiești – Tobă africană  + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

TROFEE winner – light music:

Teona Racheriu – Piatra Neamț – Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

FOLKLORE

6-9 years old cathegory:

2 – Carla Mezea – Spania –  Chitară
3- Sidonia Hurdubaia    Chitară

10-14 years old cathegory:

1 – Florentina Albu – Bârlad –  Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
2 – Mădălina Anuța – Tg Jiu –  Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
3 – Gabriela Neacșu – Nehoiu – Weekend Club D’Or
 

15-25 years old cathegory:

 
1 – Farcaș Baba Denisa – Bacău – Chitară + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 
 

TROFEE winner  – folklore

Antonia Stoian – Tg Jiu – Vizită Bruxelles (oferit de europarlamentar Maria Grapini)   + Premiu Promovare Radio ProDiaspora
 

DIPLOMAS

Ariana Lucanu – Bacău 
Giulia Gheorghiu – Suceava
Simona Vrabie – București
Dănilă Elena – Bacău
Carla Comănescu – Buzău
Larisa Anton – Bacău
Ronan Comănescu – Buzău
Alesia Ioana Păun –
Mateea Dogaru – Bacău
Caterina Casaburi – Italia
Alexandra Bezerău – Bacău
Sara Bunea – Buzău
Dincă Andra-Denisa – Com. Dăești
 

Interetnical communities:

Prizes for great performance:

– Ansamblul Elpis al comunității elene – Constanța
– Ansamblul Fidanlar -Delikanlılar 
-Uniunea Democrată Turcă Din România
Grozavu Patricia Ana-Maria – Galati
 
Locul 1: Rytmic Dance – Galați Prof.coord. Felea Gianina
Locul 1: Trupa Happy Kids – Buzău Instructor prof: Oana Dobre
pemiu de excelenta, DansArt – Mangalia
Locul 1: Ansamblul Datina Dăești – Vâlcea
Locul1:  Ansamblul „Cununia Sasarului” – Recea, Maramureș
 
Diplomas for foreign contestants:
Doina Badea – Germania
Denisa Henrich – Germania
Mioara Ramona Bocioacă – Germania,
Remus Ponoran – Germania

Diplome de excelenta diaspora:

Nadia Genoveva – Spania

Carmen Mezea – Spania

Carla Georgina – Mezea – Spania

Prize for great performance:

Trupa Atrivm – Tecuci